Zajęcia socjoterapeutyczne trwają przez cały rok szkolny od września do czerwca. Dodatkowo w okresie wakacyjnym oraz feryjnym realizowane są zajęcia rekreacyjno-socjoterapeutyczne, dla dzieci, które aktywnie uczestniczyły w socjoterapii przez cały rok szkolny.
Do Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” przyjmujemy dzieci od 7 do 18 roku życia. Zajęcia są przeznaczone dla mieszkańców Miasta Poznaniu. Mamy 2 lokalizacje: Sienkiewicza 11 i os. Zwycięstwa paw. 110.
Zajęcia socjoterapeutyczne trwają 2 godziny (popołudniami) a grupa socjoterapeutyczna liczy maksymalnie 10 dzieci. Grupę zawsze prowadzi 2 wyspecjalizowanych prowadzących (psycholodzy, pedagodzy).
Jeśli wybiorą Państwo grupę np. w poniedziałek o 17:00 to dziecko przez cały rok szkolny będzie chodzić co tydzień w poniedziałek o 17:00 na zajęcia socjoterapeutyczne.
Grupy są dostosowane wiekowo.
Aby zapisać dziecko:
– prosimy zadzwonić bądź napisać mejla (61 843 33 98 / 452 446 065, centrumklub@m.poznan.pl),
– w krótkiej rozmowie poprosimy o podstawowe informacje na temat dziecka i umówimy się na wywiad,
– wywiad to około godzinna rozmowa z rodzicem/opiekunem dziecka w Centrum na Sienkiewicza 11, w której rozmawiamy o sytuacji szkolnej oraz domowej dziecka, na wywiad warto zabrać ze sobą opinie/diagnozy dotyczące dziecka (jeśli są, nie jest to warunek konieczny),
– podczas wywiadu wspólnie ustalamy czy Centrum jest odpowiednią placówką dla Państwa dziecka,
– po pozytywnej decyzji o kwalifikacji dziecka na zajęcia, należy do nas zadzwonić na początku września, aby wybrać grupę dla dziecka (grupa nie może kolidować z planem zajęć szkolnych dziecka czy innymi dodatkowymi zajęciami).
Należy pamiętać, że kwalifikacja na zajęcia nie oznacza, że dziecko ma już zapewnione miejsce w grupie. To Państwo dzwonią we wrześniu i wybierają grupę w miarę możliwości dostępnych miejsc*
*zdarza się zapisywać dziecko na zajęcia w ciągu roku szkolnego, jeśli zwolni się miejsce w jakiejś grupie.
Warto pamiętać, aby zadzwonić do nas na początku września.